Czy opłaca się znać język niderlandzki?
- Jagoda Marta
- 28 mar 2020
- 2 minut(y) czytania
Zaktualizowano: 15 sie 2021
Zapewne wielu ludzi zadaje sobie to pytanie. Powiem krótko: warto się uczyć i zdobywać nowe umiejętności. Każdy coach Ci to powie!
Ja dodam od siebie, że warto, bo się opłaca!
Jak to śpiewała Maryla Rodowicz: "To, co nas podnieca, to się nazywa kasa, a kiedy w kasie forsa, to sukces pierwsza klasa". ;)
Język niderlandzki jest bardzo opłacaną umiejętnością nie tylko dla osób mieszkających w Holandii czy Belgii, ale także tych, którzy nie planują przeprowadzki do krajów Beneluxu.
Zapraszam! #holenderskiprzykawie #tlumaczonline
Język holenderski w Polsce; holenderskie i międzynarodowe korporacje
Zagraniczne koncerny i korporacje przenoszą siedziby do Polski. Znajdują u nas wysoko wykwalifikowaną i wykształconą kadrę, rzeszę młodych i ambitnych ludzi.
W dzisiejszych czasach język angielski nie jest już żadną wyjątkową umiejętnością.
W wielu przypadkach jest to podstawa do prosperity na rynku pracy. Języki niszowe – takie jak niderlandzki – otwierają nawet przeciętnemu pracownikowi drzwi zamknięte dla innych, dając zupełnie nowe możliwości zarobkowe. I nie ma tutaj znaczenia w jakiej branży działasz – u rekrutera od razu punktujesz.
Najwięcej atrakcyjnych ofert z językiem niderlandzkim znajdziesz w Krakowie, Warszawie czy Gdańsku. Duże możliwości daje również praca zdalna, kiedy siedząc w domku, (koniecznie przy kawce!) rozmawiasz po holendersku.
Firmy takie jak Shell, Heineken, Stefanini, Siemens, HCL Poland mają nieustająco duże zapotrzebowanie na pracowników z językiem niderlandzkim na każdym stanowisku pracy; od call center, poprzez kadrę techniczną, aż po wyższą kadrę zarządzającą.
Działa również mnóstwo firm zajmujących się rekrutacją, które regularnie poszukują pracowników z językiem holenderskim np. Goldman Recruitments czy HAYS.
(źródła niżej, dane z 29.03.2020 z pracuj.pl).
W jakich branżach jest największe zapotrzebowanie na pracowników z językiem niderlandzkim?
Właściwie niemalże w każdej. Od IT, poprzez księgowość, obsługę klienta, prace administracyjne, HR, logistykę, produkcję, sprzedaż i finanse...
Jeszcze Cię nie przekonałam? Sprawdźmy liczby.
Zerknij na tę przykładową ofertę z 28.03.2020 z pracuj.pl
Doradca klienta z językiem niderlandzkim może w Warszawie liczyć na 8000/9000 PLN . Specjaliści IT, księgowi czy inni specjaliści zdecydowanie przekraczają ten pułap.
Doradca klienta z językiem niderlandzkim może w Warszawie liczyć na 8000/9000 PLN.
Pracownicy wyżej wykwalifikowani, specjaliści IT czy księgowi zdecydowanie przekraczają ten pułap.

Podsumowując.
Jako osoba od wielu lat działająca na rynku tłumaczeń, szkoleń językowych i rekrutacji pracowników z językami obcymi zachęcam do nauki języka niderlandzkiego.
Stworzysz sobie możliwości rozwoju kariery, podniesienia zarobków poprzez znajomość niderlandzkiego, które dla innych osób będących na tym samym stanowisku, jednak władających tylko językiem polskim czy angielskim są nieosiągalne.
Czyż nie warto, za tę samą pracę, tylko w języku niderlandzkim, zarabiać więcej?
To co, kiedy zaczynasz naukę holenderskiego?
Źródła:
Comments